Ripple є цифровою платіжною мережею, яка побудована на блокчейн-технології. Криптовалюта Ріпл – XRP – використовується для забезпечення децентралізованих та безпечних платежів. Завдяки проєкту Ripple вдалося по-новому глянути на процедуру транскордонних платежів. Це стало можливим за рахунок основних характеристик Ріпл: децентралізація, незмінність та доступний підхід.
Як працює Ripple та XRP?
XRP – це власна крипта публічного блокчейну XRP Ledger, який для захисту та підтвердження транзакцій використовує механізм федеративного консенсусу. Цей алгоритм має низку відмінностей від протоколу доказу роботи, який застосовується для Біткоіна, та алгоритму доказу частки в Ефіріумі. Головна відмінність мережі Ріпл від великих публічних блокчейнів полягає в тому, що тут учасники відомі та довіряють один одному на базі репутації.
Традиційні способи міжнародних платежів займають від 1 до 4 робочих днів. І в цьому питанні XRP виграє. Криптовалюта може використовуватися для надання ліквідності на вимогу або стати проміжною валютою для транскордонних переказів. На це потрібно менше 5 секунд. За транзакцію необхідно сплатити комісію, яка коштує лише 0,00001 XRP. Курс Ріпла до долара вказує на те, що це мінімальна сума, яка непомітна для звичайного користувача. Стягувана комісія знищується, щоб зберігати дефляційний характер крипти. Вартість відправки токена XRP може змінюватися, виходячи з активності мережі. При цьому всі транзакції відбуваються у книзі XRP.
Щоб онлайн-криптовалюта підтримувала стабільність курсу, всі монети були здобуті від початку. У 2012 році відбувся запуск реєстру, коли засновники проєкту випустили весь запас – 100 млрд. XRP. Вартість Ріпл до долара має підтримуватись і зростати з часом, оскільки нові токени не будуть створені. Засновники Ripple виділили 80 млрд. монет на масштабування бізнесу, але 20 млрд. залишилися у них.
Переваги та недоліки криптовалюти XRP
Основні плюси, завдяки яким пара XRP/USD має гарні перспективи:
- Ефективні, швидкі та прозорі платежі з додатковим інструментом ліквідності, що спрощує процедуру розрахунків.
- Більш висока швидкість розрахунків XRP, ніж у BTC та ETH.
- Постійне покращення масштабування: мережа здатна обробляти до 1500 транзакцій за секунду.
- Міжнародна валютна платіжна система залучила до мережі понад 100 фінансових установ, зокрема банки. Це позитивно позначилося на курсі Ріпл.
Мінуси, про які також варто знати перед інвестиціями в криптовалюту XRP:
- RippleNet у порівнянні з іншими публічними блокчейнами не має повної децентралізації.
- Більшість монет XRP належить компанії Ripple, через що є ризик маніпуляцій того, скільки коштуватиме Ріпл до долара.
Незважаючи на це, проєкт Ripple має значний потенціал завдяки високій швидкості обробки транзакцій та дешевизні операцій, а також за рахунок масштабованості та енергоефективності.